O nás

Jeden muž se chtěl ujistit o tom, že Japonsko je něco víc než samurajové, gejši a sake. Vyrazil do Země vycházejího slunce, aby se přesvědčil na vlastní oči. Tokio na něj zapůsobilo jako velmi pohostinné, ale zvláštní město. Staré chrámy těsně sousedí s mrakodrapy a hluk mnohaúrovňových křižovatek se ztrácí v parcích plných zeleně.

Jednoho rána jej úzká ulička zavedla od hlučné široké ulice do malé útulné hospůdky poblíž staré šintoistické svatyně. Jakmile se přiblížil k bráně svatyně, pohledná mladá dívka otevřela dveře hospůdky a úklonou mu pokynula dál. Vešel tedy a objednal si jídlo. Zatímco čekal na své sushi, myslel na torii – bránu ke svatyni, vykreslenou proti vycházejícímu slunci. Přišla dívka a podala mu nahřátou utěrku, aby si utřel ruce. Pak mu přinesla sushi na dřevěném podnose a tiše zmizela. Zavřel oči a nechal se oslovit přítomným souladem. Náhle zaslechl tóny staré japonské hudby gagaku. Rozhlédl se, ale nepoznal, odkud ta krásná hudba přichází. Jako by stěny samy zněly a celý prostor tak naplňovaly harmonií a celkovým pokojem. Když pak muž pohostinné prostředí hospůdky opustil, znovu se ponořil do bláznivého neutuchajícího rytmu tokijského života.

Při odjezdu cítil, že okusil Japonsko v jeho skutečné podobě – v podobě, kde pevné tradice a pohostinnost stále žijí ve zvláštním souladu s moderní technikou a módou. A na těchto původních japonských hodnotách postavil své restaurace „Planet Sushi“.

Planet Sushi Praha - Anděl

Wifi WIFI

Klimatizace Klimatizace

Otevíračka PO - ČT 11. 00 - 22.00
          PÁ - 11.00 - 23.00
          SO - 12.00 - 23.00
          NE - 12.00 - 22.00

Karty a stravenky Karty a stravenky